Biblioteka Główna Uniwersytetu Pedagogicznego pragnie zaprosić Pracowników i  Studentów do współpracy przy organizacji 10 -tej, jubileuszowej edycji, wydarzenia o charakterze  naukowo-kulturalnym z cyklu Biblioteka w stylu... (dawniej „Noce w bibliotece”). Motywem przewodnim przyszłorocznego projektu będzie szeroko pojęta „kultura latynoamerykańska”.

Wydarzenie pn. Biblioteka w stylu… latynoamerykańskim, odbędzie się w dniach 8-12 kwietnia 2019 r. i przybliży atrakcje turystyczne oraz kulturowe Wenezueli, Meksyku, Chile, Argentyny, Kolumbii, Peru, Panamy i Brazylii.

W ramach spotkania pragniemy organizować następujące wydarzenia:

– wykłady tematyczne/panele dyskusyjne z zakresu geografii, turystyki, historii, kultury, literatury , sztuki, kinematografii etc. dla wszystkich grup wiekowych (uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, studentów, pracowników jednostek naukowych, kulturalnych i oświatowych, a także wszystkich zainteresowanych tą częścią geograficzną świata. Przykładowe tematy prelekcji: Tożsamość Fridy Kahlo, Być kobietą w Ekwadorze, Miss w WenezueliChe Guevara jako bohater kultury masowejCapoeira a stosunki rasowe i tożsamość narodowa Brazylii …

– spotkania autorskie
– warsztaty/pokazy tańców latynoamerykańskich (salsa, bachata ) oraz śpiewu
– konkursy, wystawy fotograficzne, narodowych strojów
– koncerty muzyczne
– warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
– warsztaty kulinarne: kuchnia peruwiańska i wenezuelska
– warsztaty języka portugalskiego i hiszpańskiego dla dzieci, młodzieży i studentów

Powyższy harmonogram ma charakter ogólny i będzie on wzbogacony na dalszym etapie realizacji.  Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i pomysły przy planowaniu poszczególnych wydarzeń.

Wierzymy, iż nasza współpraca zaowocuje przygotowaniem atrakcyjnej oferty dla uczestników wydarzeń i przyczyni się do poznania latynoamerykańskiego dziedzictwa kulturowego .

Osoba do kontaktu: Karina Olesiak
Email: karina.olesiak@up.krakow.pl