Czytelnicy naszego bloga myślę, że pamiętają poprzedni wpis dotyczący uczelnianych debat klimatycznych, w które postanowiliśmy się zaangażować. Instytut Prawa i Ekonomii wspólnie z Fundacją Kupuj Odpowiedzialnie realizuje projekt pn. „#KlimatNaZmiany – Climate of change: the human face of climate change, którego celem jest:

• zwiększenie świadomości społecznej na temat skutków zmian klimatu, zwłaszcza migracji klimatycznych,
  • promowanie aktywnego zaangażowania obywatelek i obywateli w zwalczanie przyczyn zmian klimatycznych.

Po kilku miesiącach nadszedł czas na finałową rozgrywkę między dwiema drużynami studenckimi Uniwersytetu Pedagogicznego. Naszych niesamowitych 12 Studentów (11 pań i 1 pan), którzy dzielnie dyskutują w temacie „czy jest już za późno, żeby powstrzymać zmiany klimatyczne” będzie można usłyszeć (i oglądnąć) już w najbliższy wtorek, 20 kwietnia o godzinie 17:00 na kanale „Debat klimatycznych” na TEAMS. Wszystkich zainteresowanych widzów i kibiców obu drużyn serdecznie zapraszamy i prosimy o kontakt w sprawie dołączenia do Kanału. Kontaktować można się bezpośrednio ze mną (elzbieta.szczygiel@up.krakow.pl).

Można też dołączyć bezpośrednio do spotkania na Teams –> klik

Z tradycyjnym hasłem: NIECH WYGRA NAJLEPSZY!

Pozdrawia Zespół projektowy w składzie: prof. UP dr hab. Dorota Murzyn, dr Marta Czyżewska, dr Paulina Szyja oraz dr Katarzyna Kowalska, a także inspiratorki: dobry duch projektu – dr Ewa Radomska😊 i pisząca te słowa dr Elżbieta Szczygieł (koordynator projektu na UP).

Projekt „Klimat na zmiany” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w  ramach  programu  DEAR  (Development  Education  and Awareness Raising Programme) oraz NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na  lata  2018-2030.