W dniach 9 i 10 czerwca na Auli Głównej odbędzie się krajowy finał debat klimatycznych w ramach projektu „#KlimatNaZmiany – Climate of change: the human face of climate change”.
Pierwszego dnia do finału przystąpią szkoły ponadpodstawowe, zaś 10 czerwca odbędzie się finał międzyuczelniany, w którym wezmą udział zwycięskie drużyny z pięciu polskich uczelni:

• Policealnego Studium Animatorów Kultury „SKiBA” we Wrocławiu
  • Uniwersytetu Marii-Curie-Skłodowskiej w Lublinie
  • Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

oraz oczywiście Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie! 😊

Naszą uczelnię reprezentować będą studentki kierunku Ekonomia społeczna, w składzie:

Sabina Rakoczy (I rok SUM), Adrianna Topór (I rok I stopień), Paulina Pendziwiatr (II rok I stopień) oraz Katarzyna Szyszka (I rok SUM).

Debata odbędzie się w trzech rundach. W pierwszej z nich Uczestnicy spierać będą się w temacie: „Czy jest już za późno, żeby powstrzymać zmiany klimatyczne?”.

W drugiej turze przewidzianej dla wszystkich Uczestników tematem przewodnim będzie „Turystyka niskobudżetowa – szansa ekonomiczna czy ryzyko ekologiczne?”. Zaś w finale, do którego staną 2 drużyny z największą liczbą punktów po dwóch turach, tematem wiodącym będzie „Czy indywidualne odpowiedzialne wybory konsumenckie mogą pomóc w zmniejszaniu zmian klimatu?”.

Wszystkim Uczestnikom życzymy powiedzenia, zaś za nasze Studentki ściskami kciuki.

dr Elżbieta Szczygieł

————-

Projekt „Klimat na zmiany” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w  ramach  programu  DEAR  (Development  Education  and Awareness Raising Programme) oraz NIW-CRSO w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na  lata  2018-2030.