Informacja z uroczystości

I Sosnowieckiego Festiwalu Nauki i Sztuki w Sosnowcu

W dniu 7 maja 2019 r. w IX Liceum Ogólnokształcącym w Sosnowcu odbyła się uroczystość I Sosnowieckiego Festiwalu Nauki i Sztuki z udziałem Uczelni Partnerskich. Jednym z ośrodków akademickich zaproszonych do udziału w tym przedsięwzięciu był Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii reprezentowali: dr Mariusz Paradowski (pracownik naukowo-dydaktyczny) oraz studenci – Panowie: Daniel Habuda, Mateusz Tomczyk i Arkadiusz Sowiński (IV rok prawa studiów stacjonarnych).

Przybyłych gości powitała mgr Ewelina Stasik – Dyrektor Liceum.

Doktor Mariusz Paradowski wykłosił wykład na temat wolnych zawodów prawniczych w Polsce. Studenci – przyszli prawnicy odpowiadali na pytania uczniów dotyczących warunków studiowania.