Podziel się tym w mediach społecznościowych

Nadchodzi 11. edycja Małopolskiego Festiwalu Innowacji.  Pracownicy Instytutu Prawa i Ekonomii z Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Społecznych również włączają się we współorganizację tego wydarzenia. 21 czerwca organizujemy debatę „Przedsiębiorczość społeczna i innowacje – razem czy osobno?” (godz. 12:30-14:00 https://innowacyjna.malopolska.pl/przedsiebiorczosc-spoleczna-i-innowacje-razem-czy-osobno/)

Wejście na platformę MS Teams:

KLIKNIJ, ABY DOŁĄCZYĆ DO SPOTKANIA NA TEAMS

W debacie wezmą udział eksperci w dziedzinie ekonomii i przedsiębiorczości społecznej – zaproszeni goście:
dr hab. Janina Pach, prof. UP – Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie – Kierownik Katedry Ekonomii i Polityki Gospodarczej UP, autorka licznych publikacji nt. ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, Przewodnicząca Komitetu Naukowego cyklicznej międzynarodowej konferencji naukowej nt. ekonomii społecznej, współautorka koncepcji studiów na kierunku ekonomia społeczna.

dr Agnieszka Pacut – doktor, adiunkt w Katedrze Zarządzania Organizacjami Publicznymi, Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz konsultant ds. metodologii badań w Ośrodku Badań nad Gospodarką Społeczną. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania organizacjami pozarządowymi (Collegium Civitas) oraz zarządzania w administracji publicznej (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie). Jej zainteresowania badawcze obejmują przedsiębiorczość społeczną, w tym organizacje pozarządowe, spółdzielczość, polityki publiczne, przedsiębiorczość, zarządzanie projektami.

Dominika Marszałek-Rojek – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie – p.o. Kierownika działu Innowacji Społecznych, specjalistka ds. innowacyjności, zaangażowana w liczne projekty dotyczące innowacji społecznych, w tym innowacji w obszarze ekonomii społecznej: Małopolski Inkubator Innowacji Społecznych, Inkubator Dostępności, Inkubator Włączenia Społecznego.

Anna Rawska – Rzeszowski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej ROWES – doradca biznesowy w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzonym przez Rzeszowską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., realizatora projektów z zakresu wspierania ekonomii społecznej.

Debatę poprowadzi Dr hab. Dorota Murzyn, prof. UP, Kierownik Katedry Przedsiębiorczości i Innowacji Społecznych, a zaproszeni goście będą dyskutować wokół następujących zagadnień i pytań:

  • Czy i jakie innowacyjne rozwiązania problemów społeczno-gospodarczych oferuje ekonomia społeczna?
  • Czy i w jakim stopniu przedsiębiorstwa społeczne w Polsce są innowacyjne? Z czego to wynika?
  • Jak radzą sobie PS w pandemii COVID-19? Czy (i w jakim stopniu) ta nietypowa sytuacja zabija czy sprzyja powstawaniu innowacyjnych rozwiązań?

 

 

Z kolei 22 czerwca w godz. 12:30 – 15:30 przeprowadzimy rozgrywki w grze „Innowacyjne wirtualne przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne – jak to się robi?” Tu konieczna jest wcześniejsza rejestracja (do 18 czerwca): 

ZAREJESTRUJ SIĘ TERAZ

Rozgrywki zostaną przeprowadzone w jednej z gier symulacyjnych na platformie: https://gra-symulacje.up.krakow.pl/

Są to specjalnie zaprojektowane i stworzone dla Uniwersytetu Pedagogicznego wysoce innowacyjne narzędzia edukacyjne przygotowujące do prowadzenia społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Gry symulują działalność przedsiębiorstwa działającego w oparciu o koncepcję społecznej odpowiedzialności, dzięki czemu uczestnicy wcielają się w zarządzających przedsiębiorstwem realizującym zdefiniowaną przez Zarząd ważną misję społeczną i konkurują na rynku z innymi przedsiębiorstwami w branży.

Niezapomniane emocje połączone z praktycznym zdobywaniem umiejętności w zarządzaniu biznesem gwarantowane!

Festiwal zostanie zainagurowany konferencją ”Innowacje w Małopolsce. Przyszłość zależy od nas” (program tu: Festiwal/MFI2021/Konferencja). Organizatorzy zapraszają także na warsztaty z cyklu „Przy kawie o innowacjach” oraz wystawę małopolskich wynalazków.  Podczas konferencji i paneli „Przy kawie o innowacjach” będzie można wygrać książkę Radka Kotarskiego „Inaczej. Jak pracować mniej, ale lepiej i przyjemniej”, a także bezpłatne bilety do muzeów, kin, teatrów i filharmonii (program i rejestracja pod tym linkiem).

Zachęcamy również do odwiedzenia i polubienia strony „Innowacyjna Małopolska” na portalu społecznościowym Faceboook. Program całego Festiwalu tutaj.