Serdecznie zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „Samorząd terytorialny wobec procesów centralistycznych. Perspektywa polska i międzynarodowa”, która odbędzie się w dniach 30-31 maja 2019 r. na Uniwersytecie Pedagogicznym. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej – Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji oraz Odeską Narodową Akademią Łączności im. A.S. Popowa, Kijowskim Uniwersytetem Narodowym im. Tarasa Szewczenki oraz Związkiem Ukraińskich Prawników. Patronat nad konferencją objęły prestiżowe instytucje, m.in. Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich, Fundacja PRO UNIVERSITATIS.

W programie – w części oficjalnej – organizatorzy przewidują wykład Sędziego Jerzego Stępnia, byłego Prezesa Trybunału Konstytucyjnego oraz panel dyskusyjny z udziałem polskich i ukraińskich samorządowców. W części naukowej wystąpi ponad 70 prelegentów z kilkudziesięciu polskich i zagranicznych jednostek naukowych.

Pobierz plakat<<

Pobierz program konferencji<<