Z przyjemnością informujemy, iż zostaliśmy partnerem kampanii #spojrzwlustro organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, ang. European Law Students’ Association (ELSA)

Kampania ma stanowić sprzeciw wobec wszechobecnemu w życiu publicznym wykluczeniu. Wykorzystując potencjał drzemiący w sieci zrzeszającej ponad 1300 studentów prawa, ELSA poprzez kampanię #spojrzwlustro pragnie dotrzeć do każdej młodej osoby, która sprzeciwia się dyskryminacji ze względu na jakąkolwiek cechę wrażliwą.

W ramach kampanii każde lustro na naszej uczelni zostanie przyozdobione naklejką #spojrzwlustro. Dodatkowo na naszym Facebooku<< i Instagramie<< w każdy majowy poniedziałek będzie można zobaczyć spoty tej kampanii.

Wyrażamy przekonanie, iż jest to dopiero początek owocnej współpracy naszego Instytutu z organizacją ELSA.

Czytaj więcej o kampanii #spojrzwlustro<<

ELSA jest największą niepolityczną i niezarobkową organizacją na świecie zrzeszająca studentów i młodych adeptów prawa. Obecna jest w 43 krajach w Europie i działa w sieci poprzez Grupy Narodowe i Lokalne pod przewodnictwem Zarządu Międzynarodowego (International Board) z siedzibą w Brukseli. Międzynarodowy charakter organizacji oparty jest na budowaniu wzajemnej współpracy oraz porozumienia przez poznawanie innych systemów politycznych i kultur prawnych. Członkowie ELSA uczestnicząc w życiu Stowarzyszenia zdobywają cenne doświadczenia i nową perspektywę w spojrzeniu na prawo, kształtowanie przyszłego życia zawodowego oraz stosunki międzynarodowe.

Wizja ELSA: „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”.

Źródło: Strona organizacji ELSA<<