W dniu 17 stycznia 2019 r. o godz. 11:00 w Auli im. W Danka odbył się I Konkurs – „Prawo karne bez tajemnic” bazujący na zasadach popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, (z wyraźnymi odrębnościami regulaminowymi). W skład Komisji Konkursowej weszli:
dr Małgorzata Kmak, prof. Kazimiera Juszka, dr Wojciech Maciejewski, dr Damian Gil, studentka Agnieszka Rzeźnik.

Konkurs poprowadzili studenci, członkowie Koła Naukowego Follow UP – Ewa Bołoz i Artur Lechowicz. Na początku głos zabrał prof. Andrzej PiaseckiDyrektor IPAiE. W konkursie uczestniczyło 11 osób, reprezentujących II i III rok prawa. Na podium znaleźli się:

• I  miejsce – Pani Aleksandra Garbacz (III rok)
  • II miejsce – Pan Mateusz Kozub (III rok)
  • III miejsce – Pani Joanna Wojtanowska (III rok)

Wyróżnienie – Pan Mariusz Zeliaś (III rok)

Konkurs przebiegał w bardzo przyjaznej atmosferze. Nagrody książkowe ufundowały wydawnictwa prawnicze: C.H. Beck i Wolters Kluwer. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie i różne upominki przekazane przez Panią Dyrektor M. Kmak.

W imieniu własnym i wszystkich zaangażowanych w konkurs, pragnę podziękować studentom za udział w konkursie, Dyrekcji IPAiE za wszelką życzliwość i pomoc, Komisji Konkursowej za owocną pracę. Szczególne podziękowanie należy się Pani Ewie Bołoz i jej pomocnikom z Koła Follow UP za rzetelną organizację i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.

Damian Gil