W dniu 24 czerwca na posiedzeniu Senatu JM Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie prof. dr hab. Kazimierz Karolczak  wręczył certyfikaty studentom pierwszego roku kierunku „Ekonomia społeczna”: Patrycji Warchoł, Jarosławowi Łukasik oraz Karolinie Pieszczek. Studenci naszego Instytutu zostali zwycięzcami Międzynarodowego Konkursu Prac Naukowych „Black Sea Science – 2019”. Było to wyjątkowe osiągnięcie, gdyż rywalizowali z bardzo dużą liczbą uczestników z całego świata, od Chin na Wschodzie po Meksyk na Zachodzie.

Jednocześnie JM Rektor wręczył Panu Profesorowi IPAiE Waleremu Okulicz-Kozarynowi certyfikat promotora naukowego wspomnianych zwycięzców.

Badania były prowadzone w dyscyplinie nauk o ekonomii. W pierwszym semestrze roku akademickiego 2018/2019 studenci badali problemy ekonomii społecznej. Z kolei w tym semestrze sporządzili raport przed Komisją Międzynarodową. Rezultaty badań zostały bardzo wysoko oceniane.

Jak zaznacza prof. Walery Okulicz-Kozaryn, „to powinno stać się dobrą tradycją dla studentów IPAiE – wygrywać Międzynarodowe konkursy naukowe”.

Serdecznie gratulujemy!