Kolejne, szóste już, seminarium z cyklu „Wszechnicy Edukacji Prawnej im. Hugona Kołłątaja” pt. „Potyczki z prawem autorskim) odbyło się w dniu 24 maja 2019 w auli im. Prof. Danka. Poprowadził je Pan Profesor Bogdan Fischer, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny, ekspert w dziedzinie ochrony danych osobowych, nowych technologii i prawa autorskiego.

Po przedstawieniu Gościa Pan Profesor wygłosił trwający około dwóch godzin referat. Swoją niezwykle ciekawą wypowiedź Prelegent wzbogacił przykładami zaczerpniętymi „z życia” (odnoszącymi się do prawdziwych sporów dotyczących prawa autorskiego). Następnie miała miejsce niemniej interesująca dyskusja, w której brali udział m.in. dr Małgorzata Kmak, dr Agnieszka Ogrodnik-Kalita, dr Ewa Radomska, dr Maria Rożnowska,  a także studenci i inne osoby uczestniczące w wykładzie. Dyskusja dotyczyła głównie zagadnienia zakresu ochrony autorskoprawnej oraz pojęcia utworu. Seminarium zostało zakończone podziękowaniami dla Prelegenta. Wzięło w nim łącznie udział kilkadziesiąt osób.

dr Adam Pązik