III FORUM WSPÓŁPRACY I INTEGRACJI

6 marzec 2020 r. (piątek), godz. 9.30

Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN, ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków

Audytorium im. Prof. Wincentego Danka

Serdecznie zapraszamy do udziału w III Forum Współpracy i Integracji Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z partnerami zewnętrznymi.

W kwietniu 2018 r. odbyło się I Forum Współpracy i Integracji Instytutu Prawa, Administracji i Ekonomii z partnerami zewnętrznymi: „Organizacje pozarządowe. Misja – zadania – projekty – współpraca”, które zapoczątkowało współpracę Instytutu z organizacjami pozarządowymi – ważnymi podmiotami ekonomii społecznej, w różnych obszarach, m.in. wspólne projekty, staże/ wolontariat, wsparcie przedstawicieli przedsiębiorstw społecznych, stowarzyszeń, fundacji w ulepszaniu programów studiów, w prowadzeniu warsztatów itd. Podczas II Forum (marzec 2019 r.), którego tematem była Koncepcja Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) w praktyce przedsiębiorstw gościliśmy przedstawicieli przedsiębiorstw: Shell Business Operations, Danone, Capgemini Polska, Kraków Airport, Motorola Solutions Systems, Astor. Podzielili się doświadczeniami w realizacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR, Corporate Social Responsibility), przyczyn ich zaangażowania w inicjatywy prospołeczne i prośrodowiskowe oraz efektami podejmowanych działań .

Podczas tegorocznej edycji, w ramach III Forum, dyskutować będziemy nad możliwościami podjęcia zatrudnienia przez absolwentów kierunku Ekonomia społeczna. Zaprezentowane zostaną oferty stażu dla studentów studiów dualnych realizowanych w ramach projektu: „Ekonomia społeczna – praktyczna, potrzebna i atrakcyjna” dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

9.30 – 9.45: POWITANIE

dr hab. Dorota Murzyn, Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii, Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

dr Renata Śliwa, Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii, Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Moderator: dr Ewa Radomska, Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii, Katedra Ekonomii i Polityki Gospodarczej, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

9.45 – 11.00:  PREZENTACJA FIRM I INSTYTUCJI

• Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej
  • Biuro Inicjatyw Społecznych
  • Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych MILA
  • Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza” w Krakowie
  • Przedsiębiorstwo Społeczne Społeczna21
  • Spółdzielnia Socjalna APACZE
  • Spółdzielnia Socjalna Klika
  • Fundacja dla Edukacji Ekologicznej
  • Przedsiębiorstwo społeczne Food&Life, spółka z o.o.
  • Fundacja Przyjdź

11.00 – 11.15:  PRZERWA KAWOWA

11.15 – 13.00:  PREZENTACJA FIRM I INSTYTUCJI

• Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego, MISTIA