KONFERENCJA NAUKOWA WYDZIAŁU WOJSKOWEGO AKADEMII SZTUKI WOJENNEJ ORAZ TOWARZYSTWA NAUKOWEGO AUSTRALII, NOWEJ ZELANDII I OCEANII (ANZORA)

“Bezpieczeństwo na Pacyfiku: aspekty militarne, prawne, ekonomiczne, społeczne, klimatyczne” – 14 grudnia 2018r.

Klub Akademii Sztuki Wojennej, s. 211, ul. Czerwonych Beretów 56, Warszawa.

Wydział Wojskowy Akademii Sztuki Wojennej wraz z Towarzystwem Naukowym Australii, Nowej Zelandii i Oceanii (ANZORA) mają zaszczyt zaprosić Państwa na 10. już Ogólnopolską Konferencję Naukową dotyczącą tematyki badań obszaru Pacyfiku. Tegoroczna edycja powstaje we współudziale Akademii Sztuki Wojennej, która ugości uczestników spotkania. Tematem Konferencji jest bezpieczeństwo na Oceanie Spokojnym w jego kluczowych aspektach: militarnym, prawnym, ekonomicznym, społecznym oraz klimatycznym. Multidyscyplinarność konferencji ANZORA wynika ze złożoności relacji panujących na największym na świecie basenie oceanicznym oraz ich kluczowej istoty dla kształtowania globalnego pokoju i zależności ekonomiczno-politycznych. XXI w. nazwany został w literaturze naukowej wiekiem Pacyfiku. Stąd zależy nam na rozpowszechnieniu badań polskich naukowców zajmujących się tym regionem, a także integracji środowisk akademickich.

Na Państwa pytania odpowie dr Joanna Siekiera z Wydziału Wojskowego Akademii Sztuki Wojennej, członek ANZORA: j.siekiera@akademia.mil.pl

Poniżej można pobrać zaproszenie:

KONFERENCJA Call for papers<<